Національно-патріотичного виховання засобами фізичної культури.

 


Національно-патріотичного виховання засобами фізичної культури.

                                              5-6 клас
лімпізму. «Визначні спортивні досягнення олімпійців України». «Параолімпійський рух». «Олімпійська філософія та ЗСЖ». «Олімпійській рух в Україні». «Досягнення українських легко атлетів на міжнародних аренах». «Провідні спортсмени та діячі фізичної куль -тури і спорту - носії національних цінностей.

 Форми і методи фізичного виховання Зміцнення здоров’я , формування рухових навичок та виховання вольо-вих й моральних якостей через рухливі народні ігри. Елементи приклад- них видів спорту. Теоретичні: конструювання та систематизація інфор -мації. / бесіди з питань фізкультури та спорту - тестові завдання. Факти: Багаторазовий чемпіон світу у стрибках з жердиною, олімпійський че- мпіон С.Бубка встановив 35 світових рекордів, має звання «Кращий спортсмен світу», засновник престижного у світі турніру «Зірки жерди ни». /Практичні:/ спортивні секції, змагання, спартакіади, туристичні походи та інші спортивно- масові та оздоровчо - профілактичні заходи. «Створення ситуації успіху».

Народні та рухливі ігри ІГРИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО НАПРЯМУ НА МІСЦЕВОСТІ- за використанням макетів зброї, залучення до керівництва іграми вчителів.

Модуль : «Гімнастика» Теоретичні відомості: Реалізація через знання та завдання, що конкретизуються у власних ді- ях і духовності особистості, внаслідок формування: - пізнавальної актив- ності дітей до відродження народних ігор та забав; ,прагнення бути сильним, спритним,  правильна постава, звичка щоденно робити зарядку, систематичні заняття будь-яким видом спорту. Багато українських спортсменів стали всесвітньо відомі: художня гімнастика: І.Дерюгіна, О.Тимошенко, О.Скалдіна, Л.Латиніна-18 олімпійських медалей - це найбільше досягнення в історії Олімпіад.

Практичні дії: Спеціально-розвиваючі вправи Мотиваційна сфера особистості. Військово-спортивні ігри : з ходьбою, бігом, стрибками, метанням, переповзанням, подоланням перешкод маскуваннями та іншими вправами. Ігри створюють ситуації, які виявляють вольові якості, знання, уміння і навички, необхідні майбутньому захиснику своєї Батьківщини, розвивають почуття відповідальності, колективізму . Позакласні заходи спортивні свята, «Козацьки розваги», «Сміливі і спритні», «Веселі старти», (змагання з основних розділів шкільної програми),«Тато мама і я – спортивна сім’я», «Ну-мо, хлопці!», «Ну-мо, дівчата!», - з показовими вправами з козацькою зброєю, зі знанням історії розвитку Запорізької Січі. Олімпійський урок –потужний засіб виховання патріотизму й національної свідомості. 

Модуль : «Спортивні ігри»: «Баскетбол», «Волейбол» Бесіди–диспути: «Родина–найвища цінність на землі»,«Народна педагогіка», «Народна казка у формуванні морально-етичних цінностей», «Щоб не згасло родинне вогнище», «Сім’я, етика сімейних стосунків», «Мудрість народних прислів'їв і приказок про виховання». «Історії розвитку українського волейболу та баскетболу» через елементи національ них ігор, козацьких змагань, ігрових методик, заснованих на націона- льно – патріотичних традиціях. Ситуаційно-рольова гра, сюжетно-рольова

«Футбол» Теоретичні відомості та практичні дії гра, гра-бесіда, гра-мандрівка, ігрова вправа, свято, групова справа, конкурси, ігри, школа ввічливості, демонстрація, розповідь, моделювання, вікторина, виставка малюнків, спортивні змагання, козацькі забави, виховання свого власного «Я»- віри у свої сили, талант, здібності. Майстер-класи. 

Народні та рухливі ігри: теоретичні та практичні дії Розв’язання задач : через виховання патріотичних почуттів, моральних та фізичних якостей - «Високий дуб», «Чаклун», «Хлібчик» та ін. - Ігри «Їду на Січ», «Кривий танець» виховують гордість за «наше славне товариство», що несе «малиновий стяг», розвивають кмітливість, силу і спритність. Цікаві факти: Футбольна команда «Динамо» (Київ) -двічі завойовувала Кубок володарів кубків Європейських країн (у 1975 і 1986 рр.), а в 1975 р.-Суперкубок Європи. Гравців «Динамо» О.Блохіна, та І.Бєланова-було визнано найкращими футболістами Європи і нагороджено «Золотим м'ячем», а гравця «Дніпра» О.Протасова-«Срібним бутсом», як найкращого бомбардира європейських чемпіонатів. У часи Другої світової війни одним з найгероїчніших епізодів в історії українського спорту став «Матч смерті», з яким пов'язано багато легенд - деяким футболістам за перемогу довелося заплатити своїм життям.

Позаурочний час Спортивно-виховні заходи, присвячені вихованню патріотичних почут тів у учнів. Участь дітей у гуртках за напрямком.

7-9 клас

Модуль : «Легка атлетика» «Теоретиіні відомості, практичні дії» Бесіди : Виступ українських спортсменів на XXVI літніх Олімпійських іграх в Атланті- вивівших Україну в десятку провідних спортивних держав світу. Легкоатлетка І. Кравець (потрійний стрибок), Юрій Білоног (штовхання ядра). Спортивна література для розгляду Кудряшов В. «Спортивна атрибутика». Штейнбах В.Л. «Олімпійські емблеми» - героїчне минуле, про наших видатних історичних діячів і досягнення, перемоги і поразки, традиції українського війська і козацтва. Вивчення бойових традицій українського народу.

Модуль : «Гімнастика» Теоретичні аспекти «Різновиди гімнастики, що культивуються в Україн».і Імена спортсменів ,відомих в цілому світі: спортивна гімнастка Л. Подкопаєва, художня гімнастка К.Серебрянська, боксер В.Кличко, спортивний гімнаст Р.Шаріпов, та багато інших спортсменів.

Народні ігри на уроках фізичної культури І сьогодні ідеалом є запорізький козак –лицар і захисник Батьківщини . Через ігри відбувався зв'язок поколінь: старші передавали меншим свій досвід, свої вигадки. Видатний дослідник української етнографії С. Килимник так характеризує ігри : «Старі історичні джерела подають основні такі ігри наших пращурів: біг, скакання верхи, через огні, через воду, тощо, метання списів, стрільба з лука, кулачні бої, гра в боротьбу родів, гра у війну, прикладні бої у хлопців. У дівчат проводилися численні ігри, пов’я зані з гаданням - 3 ворожінням, з чаруванням. Головна гра – це хороводи. Хлопчачі ігри бували досить бурхливі, дівочі - спокійніші. Наприклад, улюблена гра «Розривний ланцюг» належить до Великодних ігор. Цікавою є народна гра «Гопак». Перш ніж запропонувати учням певні вправи чи гру, доцільним є ознайомлення з походженням гри, її назвою у давнину, правилами. Це дозволяє ознайомити учнів і зацікавити їх українською народною культурою. Цікаво буде дізнатися учням і те як визначали, хто буде очолювати чи починати гру. Для цього вимірювалися руками на поясі ( чия рука буде внизу) .

Модуль : «Спортивні ігри» «Волейбол» «Баскетбол» Поняття державного патріотизму існує лише на рівні, коли наші спортсмени завойовують медалі на олімпійських іграх, чергова перемога в професійному боксі братів Кличко, або коли збірна України з футболу «поб’є» збірну з футболу Німеччини . «Варто знати, що ніхто не народжується патріотом України. Патріота треба виховати». У кожного видатного спортсмена - своя історія успіху. 

Позаурочний час Спортивні гуртки . Бойові традиції українського народу; фізичне само- вдосконалення.

10-11 клас

Модуль : «Легка атлетика» Теоретичні відомості та практичні дії: Теорія : «Самореалізації у майбутній професії». Військово-фізичне виховання у культових і навчальних закладах (церкви, монастирі, школи..). Найпоширенішими засобами цієї підготовки були: а) народ ні рухливі ігри та забави; б) народні танці; в) національні види боротьби; г) фізичні вправи змагального характеру (дужання) д) полювання; є) військові походи. Важливими у підготовці воїна були природні фактори загартування , та- ігри військового спрямування («гра у війну», гра у «боротьбу ролів» і ін.). Військові танці, фізичні вправи з предметами (різновиди зброї - спис, лук, меч, праща тощо), а також каміння, палиці, мотузки-аркани тощо. Значне місце для засобів пересування (коні, човни, лижі тощо), а також ходьба, біг, лазіння, повзання, плавання і змагальні фізичні вправи (протиборства, боротьба, бої навкулачки, фехтування тощо). У ІХ— ХІХ ст. військово-прикладна підготовка реалізовувалась в таких формах, як «Руські ігрища», лицарські турніри, змагання-«потіхи», полювання, військові походи. Тобто у період Київської Русі (ІХ—XIV ст.) існувала ефективна система військово-фізичної підготовки. Видатні спортсмени сучас- ності: (легка атлетика, стрибки у висоту); призер чемпіонатів світу з легкої атлетики - Бабакова Інга .

Модуль : «Спортивні ігри» Специфічною була роль батька, він цілеспрямовано займався загартуванням своїх дітей, формував в них лицарську честь і гідність, готував до подолання життєвих труднощів. В козацьких родинах існував культ Батька, Матері, Бабусі, Дідуся, Роду і народу.

Профорієнтація Освітня готовність проводиться під девізом «Будь готовий до захисту Вітчизни, патріоте!» Обсяг знань героїчного минулого українського народу, історії його Збройних Сил. Елементи допризовної підготовки. Учні самі проводять зйомки – заходів через фото-відео технології - фотовиставок, відеороликів.

Тематичні заходи Присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України: - до утворення Української Повстанської Армії (14.10.1942 р.); - до дня Соборності України; - до святкування дня Гідності та Свободи Щорічно – 14.10 22.01 22.11 Святкування Дня Примирення, Дня Збройних Сил України, Дня призивника, захисника Вітчизни, відзначення дня пам'яті Героїв Крут.

Модуль : «Спортивні ігри»: «Баскетбол», «Волейбол» елементи футболу Використання на уроках українських народних звичаїв, традицій, обрядів, символіки та народними повір’ями./ Приступа Є.Н., Пилат В.С. «Традиції української національної фізичної культури»./. Баскетболіст О.Сазоненко вважається самою високою людиною планети: його зріст – 2 м 43 см. Футбол: Третій Херсонський рекордсмен Книги Гінеса-дитячий тренер з футболу із Каховки В.Росошик. Його феноменальне досягнення по жонглюванню м¢ячем рівне 10 год. 45 хв. було встановлено на стадіоні в Алма-Аті у 1986 р. В Київській Русі:- в три роки хлопця саджають на коня, цей обряд назвали «постриги». Цей ритуал князь Ігор здійснив у трьохрічному віці, - у 7 р. хлопчик переходить від материнського виховання під нагляд чоловіків (батька або старійшин роду); починається навчання грамоті, стрільбі з лука, володінню списом, арканом, їзди верхи; - в 12 р. хлопчик вважається напівдорослим юнаком і до його навчання залучають «військові хитрощі»; - в 17-р. віці юнак вважався дорослим і змужнілим. Таким чином, до військового життя (хоч постійної армії ще не існувало) готували з дитинства. Так, Володимир Мономах в 13 років вже ходив на лови./ Данило Галицький ще хлопчиком володів мечем./

Позаурочний час Відвідування спортивних секцій та гуртків. Самовиховання, самовдосконалення. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники - дають нам можливість сказати: «Я – українець!»










Коментарі

Популярні дописи з цього блогу